Sayfalar

Arşiv

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Sempozyum için gönderdiğim özetin konusu ve ana teması değişmeden içeriğinde bazı değişiklikler yapmak istiyorum, bu mümkün müdür?

Evet, 30 Haziran 2019 tarihine kadar özetin yeniden düzenlenmiş biçimini bize iletebilirsiniz.

Göndereceğiniz özetin Türkçe ve İngilizce biçiminin aynı Word dosyasında ve ilan ettiğimiz standartlarda olmasına dikkat ediniz.

 1. Sempozyum Katılım Ücretleri ne zaman ve nasıl ödenecek?

Sempozyum katılım ücretinin yatırılması gereken hesap bilgileri sitemizde mevcuttur.

Sempozyum katılım ücreti 300 TL’dir.

Katılımcıların sempozyum katılım ücretini aşağıdaki hesaba açıklama bölümüne “6.ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI SEMPOZYUMU KATILIM BEDELİ” yazdırarak yatırmaları rica olunur.

Birden fazla katılımcı tarafından sunulacak bildirilerde her katılımcı için ayrı katılım ücreti yatırılacaktır. Havalelerde her katılımcının kendi adının yazılması gerekmektedir.

Birden fazla bildiri sunacak katılımcıların her bildiri için ayrı katılım ücreti yatırmaları gerekmektedir. Birden fazla bildiri gönderen katılımcıların havalelerinde “1. Bildiri – 2. Bildiri” şeklinde bir ibare veya bildiri başlığının yazılması gerekmektedir.

Sempozyum Ücreti Hesap Bilgileri:

Vakıflar Bankası Maltepe Şubesi                                     Şube Kodu: 278

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Derneği

IBAN: TR910001500158007302728276

Hesap No: 00158007302728276

 1. Sempozyum ücretinin yatırılması gereken tarih:

Sempozyum ücreti en geç 30 Temmuz 2019 tarihine kadar yatırılabilir.

 1. Konaklama ücretleri ne zaman ve nasıl ödenecek?

Otel ödemesinin bizimle ilgisi yok. Bize otel ücretini havale etmeyiniz. Otele giriş yaparken kendiniz nakit veya kartla ödeme yapabiliyorsunuz.

Derneğimiz, sadece sizlerin sempozyum tarihinde yakın otellerde yer bulamama riskinizi ortadan kaldırmak ve otellerde indirimli kalmanızı sağlamak için sözleşme yapıyoruz. Sizin adınıza toplu rezervasyon işlemi yaptırmaktadır.

Sempozyumların katılımcılar ve düzenleyiciler için en büyük yaralarından birinin aynı alanda çalışan insanlarla tanışmak olduğuna inanıyoruz. Aynı yerde konaklayarak katılımcıların akademik çevre edinmelerine, kültür çevresi oluşturmalarına, sempozyum ve çalıştayda görüşülecek konular üzerine ikili, üçlü, gruplar halinde konuşma ve tartışma imkanı bulmalarına zemin hazırlıyoruz. Ayrıca İstanbul içi ulaşımın kolaylaşmasına katkı sağlamak istiyoruz.

 1. Aynı odada konaklama isteğimiz dikkate alınıyor mu?

Evet, aynı odada kalmak isteyenler, bize bu bilgiyi ilettiklerinde oteldeki yerleşimde bunu dikkate alarak otel yetkililerine planlama yaptırıyoruz. Bize bildirilmiş olanların notunu aldık.

Aynı odada kalmak isteyenlerden daha önce bunu bildirmemiş olanlar, bize bunu yazılı olarak bildirsinler.

 1. Konaklama Bilgileri:
  Tüm katılımcılarımızın sözleşme yaptığımız otellerde konaklamak isteyip istemediklerini ve kaç gün/kaç gece konaklayacaklarını Konaklama Formu doldurup ileterek bildirmeleri gerekmektedir. Bilgileri yazılı olarak sistemimize işlememiz için sözleşme yaptığımız otellerde konaklamak istemeyen konuklarımızın da istemediklerini formu doldurup ileterek bildirmeleri gerekmektedir.
 1. Otellerin özellikleri ve ücret durumları: 

Otellerle sözleşme yapınca sizlere otel adreslerini, otellerin özelliklerini ve ücretlerini bildireceğiz.

 1. Otellerin ulaşım durumları: 

Otellerle sözleşme yaparken ulaşımı kolay yerlerdeki otelleri tercih etmekteyiz.

Oteller ile sempozyumun yapılacağı kongre merkezi arasındaki ulaşım, sempozyumun yapılacağı günlerde derneğimizin temin edeceği toplu servis araçları ile yapılacaktır.

 1. Pasaportun taraması:

Kültür Bakanlığı ve diğer kurumlarla ilgili iş ve işlemler ile konaklama işlemleri için Türkiye dışından gelecek katılımcıların pasaportlarının taranmış biçimini yüksek çözünürlüklü JPG dosyası olarak göndermeleri gerekmektedir.

 1. Fotoğraf taraması:

Sempozyum kitabının sonunda katılımcıların fotoğraflarıyla birlikte biyografilerini yayınlamayı düşünüyoruz. Bu nedenle baskıda iyi sonuç alınabilecek yüksek çözünürlükte bir adet vesikalık fotoğrafınızı en kısa sürede gönderiniz.

 1. Öz geçmişinizin yazım biçimi: 

Sempozyum kitabının sonunda katılımcıların biyografilerini yayınlamayı düşünüyoruz. Bu nedenle katılım formunda ilgili bölüme öz geçmişinizi basılmasını istediğiniz biçimde yazarak gönderiniz.

YAZARLAR

Son Yorumlar