Sayfalar

Arşiv

8. ULUSLARARASI ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI SEMPOZYUMU BİLDİRİLER Kitabı Yayınlandı

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği tarafından 22-23 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen 8. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu’nda sunulan bildirilerin yer aldığı 8. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu Bildiriler kitabı yayınlandı.

Ana teması “Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Eserlerinde Görsel Unsurlar” olan sempozyumda Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü, Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750. yıl dönümü ve Ahi Evran’ın doğumunun 850. yıl dönümünün UNESCO anma ve kutlama yıl dönümleri programına alınması ve 2021 yılının Türkiye’de ‘Yunus Emre ve Türkçe Yılı’, ‘İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Yılı’, Azerbaycan’da ise ‘Abdullah Şaik Yılı’ ve ‘Nizamî Gencevî Yılı’ ilan edilmesi vesilesiyle bu başlıklara da yer verildi.

Yayınlanan kitapta Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Esrelerinde Görsel Unsurlar ve Yunus Emre, Mehmet Akif, Hacı Bektaş-ı Veli, Ahi Evran, Abdullah Şaik, Nizamî Gencevî’nin hayatlarını, eserlerini, sanat ve edebiyat anlayışlarını, çocuk ve gençlik edebiyatı ile ilişkilerini konu alan bildiriler yer aldı.

8. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Sempozyumu Bildiriler kitabını sitemizin üst menüsünde SEMPOZYUM linkine tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir