Sayfalar

Arşiv

Bican Veysel YILDIZ

BİCAN VEYSEL YILDIZ

BİCAN VEYSEL YILDIZ

30 Ocak 1963’te Kars’ın Kağızman ilçesinde doğdu. İlkokulu ve liseyi Kağızman’da bitirdi. A.Ü. Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenim gördü. Erzurum ve İstanbul’da edebiyat ve Türkçe öğretmenliği yaptı.
İlkokul üçüncü sınıftayken ilk şiirini yazdı. Düz yazı çalışmalarına ise lise yıllarında başladı. Değişik dergi ve gazetelerde yazar, yayın yönetmeni ve sanat danışmanı olarak görev aldı. Mina, Aktif Test ve Aktif Eğitim dergilerinin kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini yaptı.
Bazı şiirleri bestelendi.
Çeşitli televizyon ve radyo programlarına; konferans, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı.
Anadolu’da altmıştan fazla okula kitaplık ve kütüphane kurdu.
Yayımlanmış kitapları:
Damlalar Şiir-1984), Kağızmanlı Cemal Hoca – Hayatı, Sanatı ve Şiirleri (Halk Edebiyatı Araştırması-1985), Hikâye-i Heft Peyker (Osmanlıca’dan Yeni Yazıya Aktarma-1990), Türkçe Anadolu Lisesi Hazırlık (1997), Türkçe 6 Anadolu Lisesi Temellendirme (1998), Türkçe-7 Anadolu Lisesi Önhazırlık (1998), Sınava Doğru Türkçe 8 (LGS Hazırlık 1999), Sınava Doğru Türkçe 7 (LGS Hazırlık 2000), Sınava Doğru Türkçe 6 (LGS Hazırlık 2000), Öğretmen Şiirleri (Antoloji 2003), Anne Şiirleri Güldestesi (Antoloji 2005), Yağmur Hatıraları (Genç Yazarlar Yetiştirme Proje Uygulaması 2008), Yaz Kurslarında Bilgiyi Bilince Dönüştürme Etkinlikleri Seti (2007), Öğretmen Bilgi Bankası (CD – 2007)

BİCAN VEYSEL YILDIZ’IN YAYINLANMIŞ ESERLERİNDEN BAZILARI

ANNE ŞİİRLERİ GÜLDESTESİ

ANNE ŞİİRLERİ GÜLDESTESİ

YAĞMUR HATIRALARI

YAĞMUR HATIRALARI

İLKÖĞRETİMDEN ÜNİVERSİTEYE TÜRKÇE

İLKÖĞRETİMDEN ÜNİVERSİTEYE TÜRKÇE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR

Son Yorumlar