Sayfalar

Arşiv

Nevin Nesrin SOYSAL

Adsız

Erzurum’da dünyaya geldi. Erzurum Kurtuluş İlkokulu’nu ve Kadıköy Koşuyolu Kazım İşmen Ortaokul ve Lisesi’ni bitirdi. 1983’te Marmara Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Evli ve üç erkek çocuk annesidir.

Uzun yıllar kadın ve çocuk din eğitimi, annelik eğitimi üzerine çalıştı. Türkiye’nin ilk çocuk ilahi grubu olan Minik kalpler Korosunu kurarak söz ve müziği kendisine ait olan “Evimizde Cennet Var” ve “Yoluna Güller Döksem” isimli iki çocuk şarkıları albümü çıkardı. Ülkemizin ilk çocuk klipleri VCDsinin yönetmenliğini yaptı. Kurucusu olduğu Büyük Hedefler Eğitim ve Danışmanlık Merkezini yönetti.
10 ciltlik “Değer Sandığı” Değerler Eğitimi kitabı ve Aile ve Gençlik Değerler Eğitimi Derneği ekibinde yer aldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının AEP Formatör eğitimini tamamlayarak AEP Eğitici Eğitimi programının koordinatörlüğünü yaptı. Uzun yıllar çocuklara yönelik eğitim çalışmaları yürüttü, yardım organizasyonları düzenledi. Yetişkin ve çocuklara çeşitli konularda seminerler verdi.
Mazlum-Der için “Kadına Yönelik İşkence” başlıklı bir araştırma hazırladı. Eğitimle ilgili yazılar ve gezi yazıları yazdı. Yazı, haber ve röportajları dergi, bülten, gazete ve web sitelerinde yayınlandı.
Eşsiz Nur isimli siyer ve değerler eğitimi temalı fantastik macera roman serisini çıkardı. Serinin sinema filmi ve çizgi film dizisine dönüşmesi için yapılan çalışmalar devam etmektedir.
“Yaz Kuranı Kalbine” isimli bestesi Diyanet İşleri Başkanlığı 2013 Yaz Kur’an Kursları açılış programları ve kamu spotlarında kullanıldı.
Sözü ve besteleri kendisine ait 3. albümü Peygamber Efendimizin(SAV) hayatını şarkılarla çocuklara anlatan, “Müzikal Siyer Albümü, Çocuk Opereti ve sinema filmi” üzerinde çalışmaktadır. Eski İstanbul’un ahlaki değerlerini günümüz çocuklarına aktarmayı amaçlayan “Değerler Diyarı İstanbul” isimli müzik albümünün hazırlıkları devam etmektedir.
Eserlerinden Bazıları:
Adğotuoız

YAZARLAR

Son yorumlar